S dětmi

V Příbrami si přijdou na své i rodiny s dětmi, a to během celého roku. V teplých dnech se děti mohou vydovádět v areálu Nového rybníka nebo poznávat okolní přírodu, během sychravého počasí je ideální navštívit Hornické muzeum Příbram nebo Svatou Horu.

1. DO DOLŮ MEZI PERMONÍKY 

S dětmi

Hornické muzeum Příbram nabízí celou řadu prohlídkových okruhů, které lze přizpůsobit i nejmenším návštěvníkům – vstup do podzemí je ale kvůli bezpečnosti možný až dětem ve věku od 3 let. S životem horníků a prací v dolech se děti seznámí zábavným způsobem. A možná se potkají i s permoníky. Velkým zážitkem pro ně bude jízda důlním vláčkem, kterým se svezete mezi Ševčinským a Vojtěšským dolem nebo Prokopskou štolou z dolu Anna. Návštěvníci vodního kola v dole Drkolnov se mohou vžít do role středověkých havířů a do komory vodních kol sjet po padesát metrů dlouhé skluzavce.

2. ZA HISTORIÍ POUTNÍHO MÍSTA 

S dětmi

Také barokní poutní areál Svaté Hory je otevřen rodinám s dětmi. Kromě prohlídky areálu, během které mohou děti pracovat s interaktivním kvízem nebo výukovými pracovními listy, nezapomeňte navštívit svatohorské poutní muzeum. Součástí zdejší stálé expozice je projekce animovaného filmu pro děti, který jim přiblíží hlavní události z historie poutního místa. Děti si také nakreslí vlastní návrh šatiček pro milostnou sošku Panny Marie.

3. SPLNĚNÝ DĚTSKÝ SEN 

S dětmi

Areál Nový rybník nabízí vyžití pro malé i velké. Najdete tu přírodní koupaliště, skatepark, adventure golf nebo in-line dráhu. Na děti tu čekají vodní a Rákosníčkovo hřiště. Vydovádět se mohou na dvou vzduchových trampolínách, projít se po dobrodružné naučné stezce přes litorální pásmo nebo navštívit místní zookoutek. Pro nejmenší zde vyrostla také hobití vesnička. Vstup do areálu je zdarma. 

4. OBJEVOVÁNÍ MÍSTNÍ PŘÍRODY

S dětmi  

Pokud vás láká příroda, vydejte se na procházku po jednom z příbramských lesoparků. Naučná stezka lesoparku Litavka zahrnuje dvanáct zastavení, pro děti jsou na informačních tabulích připraveny různé zábavné úkoly, kvízy a poznávačky. Naučná stezka Padák je tvořena jedenácti zastaveními, prostřednictvím hracích a poznávacích prvků se děti seznámí s funkcemi krajiny a lesa v ekosystému. Naučí se například rozpoznávat listnaté a jehličnaté dřeviny, mohou si zahrát na dendrofon, spočítat letokruhy nebo si do písku obtisknout stopy lesních zvířat. Zde se dozvíte více informací.

5. HURÁ DO BRD 

S dětmi - obrázek 1231  

Díky tomu, že CHKO Brdy protíná nespočet silnic, se můžete do hlubokých brdských lesů vydat na krátkou procházku i s kočárkem. Z Orlova, kde si nezapomeňte prohlédnout dřevěnou sochu brdského ducha Fabiána, pokračujte k hájovně U Slatiny. U ní se nachází ohrada s jeleny. Když budete v cestě pokračovat, dojdete až k Pilskému rybníku. Cesta k vodní nádrži a zpátky do Orlova je dlouhá asi 6 km. Podobný výlet kolem hájovny k Pilské nádrži lze podniknout i z nedalekého Kozičína.

Otevřít mapu