Krkavčí skály zaujmou pěkným výhledem

Impozantnost samotných Krkavčích skal nejlépe vynikne při pohledu zdola, od okraje lesa pod nimi. Skaliska upoutají bizarními a do prostoru se ježícími tvary.

Masiv Plešivce obsahuje řadu zajímavých lokalit. Mezi ně mimo jiné patří Krkavčí skály, divoce vystupující ze severovýchodního svahu, pouhých 700 m od vrcholové partie Plešivce. Jsou poněkud stranou od hlavních turistických tras, avšak za dobrých podmínek nabízí opravdu impozantní pohled na Přírodní park Hřebeny s vrcholy Písek, Velká Baba nebo Studený vrch.

Krkavčí skály najdeme nedaleko jedné z důležitých plešiveckých turistických křižovatek – Plešiveckého sedla. Sem můžeme dorazit několika různými způsoby. Po prudce stoupající naučné stezce „Z Jinec na Olymp Brd“, tedy vlastně od Rejkovic. Nebo po červené od rozcestí Klínek, které leží na nejvyšší části komunikace Jince – Hostomice (zde můžeme zaparkovat). Nebo můžeme naopak sestoupit po červené od vrcholu Plešivce, na který jsme se dostali třeba z Lochovic, Lhotky nebo Běštína.

Vydáme-li se z Plešiveckého sedla po neznačené lesní cestě severovýchodním směrem, záhy se ocitneme v náhorní části Krkavčích skal. Rozeklaná skaliska zde vystupují z rozsáhlé kamenné sutě a táhnou se dále severovýchodním směrem. Romantické místo je spojeno s řadou pověstí. Bývá také uváděno jako cvičný horolezecký terén.

Pěkný rozhled na Přírodní park Hřebeny vyplývá z toho, že svah Plešivce je z linie vrcholů parku poněkud odsunut severním směrem. Proto lokalita Krkavčí skály umožňuje celkový pohled na masiv Hřebenů, vzdalujících se ku Praze, spolu s řadou vesniček pod nimi.

Impozantnost samotných Krkavčích skal však nejlépe vynikne při pohledu zdola, od okraje lesa pod nimi. Zde skaliska upoutají až bizarními a do prostoru se ježícími tvary.

Jaroslav Hodrment

 

Otevřít mapu