Z Jinec na Olymp Brd

Velmi pěkně zpracovaná naučná stezka Vás ani přes svoji délku určitě nebude nudit a bez námitek ji nejspíš zvládnou i velké děti, které se na ní skutečně zabaví. Je ovšem fyzicky poměrně značně náročná a doporučit ji můžeme jen dobře disponovaným seniorům. Nejspíš potěší romanticky založené jedince, páry i celé skupiny.

17,3 kmBrdy

Naučný okruh začíná na jineckém vlakovém nádraží, vede kolem hutě Barbora přes Kubovu lávku do Přírodní památky Vinice. Trasa pokračuje přes Běřín k Plešiveckému viklanu a stoupá k brdskému Olympu - Plešivci (654 m). Příkré skalisko Čertova kazatelna nedaleko vrcholu, ale i jiná místa temene Plešivce poskytují panoramatický rozhled zejména na centrální Brdy s nejvyšším Tokem (865 m).

Nedaleko vrcholu Plešivce severním směrem je romantická vyhlídka Fabiánova zahrádka. Z vrcholové partie trasa ostře klesá do Rejkovic (zde vlaková stanice), odtud pokračuje k Přírodní památce Na Horách a přes Křešín se vrací do Jinec. Naučná stezka má celkem 16 zastavení.

Zajímavosti na trase

Huť Barbora * Přírodní památka Vinice * Plešivecký viklan * Čertova kazatelna na Plešivci (654 m)*  Fabiánova zahrádka * Přírodní památka Na Horách

Otevřít mapu