Zahájení turistické sezóny

Otevření turistické sezóny v Příbrami proběhne o Velikonocích. Dny volna navíc jsou jako stvořené k výletování. Navštivte v sobotu 16. dubna město Příbram, určitě se nudit nebudete.

VELIKONOČNÍ ZAHÁJENÍ TURISTICKÉ SEZÓNY V PŘÍBRAMI

Otevření turistické sezóny v Příbrami proběhne o Velikonocích.  Dny volna navíc jsou jako stvořené k výletování. Navštivte v sobotu 16. dubna město Příbram, určitě se nudit nebudete.

8.00 – 12.00 Farmářské trhy na Dvořákově nábřeží

Pomlázky, kraslice a velikonoční speciality mohou návštěvníci čekat na tradičních farmářských trzích na Dvořákově nábřeží. Děti si zkusí uplést pomlázku a pomalují si vlastní kraslici.

10.00 – 17.00 Velikonoce v hornickém domku

Již tradičně ve velikonočním čase proběhne v Hornickém muzeu Příbram na Březových Horách akce s názvem Velikonoce v hornickém domku. Návštěvníci se seznámí s podobou velikonočních svátků v hornické domácnosti na počátku 20. století: vůně pečiva, lidové popěvky, tradiční výzdoba i um tvůrců lidových řemesel. Zájemci si mohou vše vlastnoručně vyzkoušet – mj. pletení pomlázek, zdobení perníčků, pečení jidášů, regionální zdobení vajíček, výrobu rákosových píšťalek.
Kontaktní údaje: info@muzeum-pribram.cz, 318 626 307, www.muzeum-pribram.cz

10.00 a 14.00 Komentovaná procházka centrem Příbrami

Zájemci se spolu s průvodkyní projdou po historickém centru královského horního města a podívají se i k jednomu z nejvýznamnějších mariánských poutních míst v Čechách, Svaté Hoře. Prohlídka trvá 2,5 h, je zdarma a místo je potřeba si rezervovat na e-mailu info@pribram.eu nebo na telefonu 773 747 843. Kapacita je omezena na 20 osob. Procházka začíná u Informačního centra města Příbram v Pražské ulici 129.

20.00 Vigilie na Svaté Hoře

Největší křesťanský svátek na Svaté Hoře.  Po celou Bílou sobotu se mohou věřící pomodlit a rozjímat u Božího hrobu. Ve 20 h začne velikonoční vigilie, kdy se slaví zmrtvýchvstání Ježíše Krista.

Od 9 do 17 h se výletníci mohou zastavit v příbramském informačním centru v Pražské ulici pro malou pozornost k zahájení turistické sezóny.

Další články: