Podzimní vycházka Třemošenskými Brdy

Připravili jsme si pro Vás vycházku lesy po západním okraji našeho města, s výstupem na Třemošnou a rozhledem z Kazatelny.

Využijeme veřejnou hromadnou dopravu (bus) do Bohutína, ale do města se vrátíme po svých. Nebudeme tak odkázáni na další spoje a můžeme se proto po libosti zdržet třeba v restauracích v Orlově nebo v Podlesí na něco dobrého k jídlu a pití. Po cestě můžeme využít k občerstvení pěknou studánku Pod Ohrádkou. Lavička na Kazatelně nás také ráda uvítá. Někoho možná překvapí půvabné lesy mezi Podlesím a Orlovem (ve správě Městských lesů Příbram), které bývají výletníky neprávem opomíjeny. Tentokrát to napravíme. Protože už opět nejezdí turistický spoj do Brd, navrhli jsme cestu tak, abychom se obešli bez něho.

Popis trasy: Bohutína - obce, po zelené značce kolem koupaliště (1), hájenky U Prokopa a Stříbrné hutě na rozcestí Pila (2). Odtud po modré značce a Slaninské cestě na rozc. Pod Ohrádkou (odpočívadlo, bod 3). Stoupáme kolem studánky Pod Ohrádkou s odpočívadlem na rozcestí Nad Slaninou (odpočívadlo, bod 4) a dál po modré až na vrchol Třemošné (779m). Z ní – stále po modré na Třemošenské sedélko s výhledem na Octárnu a Tok. Klesneme na Kazatelnu s pěkným výhledem na město a stále po modré na rozcestí Pod Malou Třemošnou. Odtud, po modrém místním značení na rozcestí Orlov (5). Tady přejdeme na žlutou značku a pěknými lesy se dostaneme na rozcestí na Orlovské silnici nad Podlesím. Přes Podlesí, stále po žluté pak vystoupíme k Hornickému muzeu na Březových Horách, kde naše cesta končí.

Zajímavosti na trase a mapa

Další články: