Nový rybník

Areál Nový rybník je využíván zejména k volné rekreaci, opalování na slunných loukách, procházkám alejemi smutečních vrb a koupání v přírodním koupališti.

Kontakty


Vedoucí střediska Nový Rybník
Petr Trojan

trojan@pb.cz
+420 601 126 006
www.szm.pb.cz

V rámci rekonstrukce došlo k revitalizaci samotného rybníka, jeho odbahnění a kompletní rekonstrukci hrází. Zpevněn a upraven byl také ostrůvek s novým altánkem a bránou lásky. K ostrůvku vede dobrodružná lávka, vznikla zde písečná pláž se slunečníky, nechybí mola, posezení, dětské vodní hřiště, volnočasové hřiště, nafukovací trampolíny a další.

V letním období je v provozu minikemp s dřevěnými chatkami nebo plochami pro stanování a občerstvení s možností posezení. Hezký večer můžete prožít např. i v místním letním kině.

K dispozici je půjčovna sportovního vybavení, hygienické zázemí, skatepark, občerstvení s posezením, inline dráha, adventure golf. 

V zimním období je možné navštívit saunu. 

Adventure golf

Areál minigolfu byl celý zrekonstruován, nyní zde máme nový adventure golf. Provoz byl zahájen 1. 6. 2019.


Skatepark

Rákosníčkovo hřiště

Dětské hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka se nachází v areálu Nového rybníka. Nabízí dětem k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, kolotoč a různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje domeček a oplocené hřiště, které poskytne dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky. Rákosníčkovo hřiště je určeno zejména dětem předškolního věku.