Naučná stezka lesoparku Litavka

Přidat do plánovače +

Jedním z příjemných míst, která využívají občané našeho města k rekreaci a odpočinku, je bezesporu Lesopark Litavka.

Kontakty


www.lesopark.pribram.eu

Vzhledem k zajímavosti tohoto jedinečného místa vznikla před pár lety virtuální naučná stezka, která svým obsahem doslova vyzývala k objevování tajemství tohoto prostoru. Ve středu 21. října 2015 byla přímo v lesoparku slavnostně otevřena skutečná naučná stezka, která na tento internetový projekt navázala. U této příležitosti zde byl také vyhlášen nový památný strom – lípa Charlotty Masarykové.

Naučná stezka vznikla ve spolupráci města Příbram, občanského sdružení Ochrana fauny a za vydatné pomoci Hornického muzea Příbram a Státního okresního archivu Příbram, kteří shromáždili zajímavé údaje z historie i současnosti lesoparku. Informační tabule s 12 zastaveními, se nachází na jihozápadním okraji města Příbram v údolí říčky Litavky. Výchozím místem stezky je parkoviště u fotbalového stadionu 1. FK Příbram, anebo v opačném směru osada s názvem Vysoká Pec u Vysokopeckého rybníka, tzv. Pecováku a poskytuje návštěvníkům nejen informace o fauně, flóře, či o místech, kde se před stovkami let zpracovala stříbrná ruda. Na své si přijdou i děti, které mohou v rámci putování plnit různé zábavné úkoly.

Lesopark

Kousek od parkoviště je altánek s krbem, kam si každý může přinést něco dobrého na opečení a pak si s přáteli či rodinou dopřát klidné pohoštění v přírodě.

Pro rodiny s dětmi i sportovce je k dispozici nové dětské a workoutové hřiště. Je umístěné na prostorné louce, kde je dostatečné množství atraktivních průlezek, houpaček, klouzaček, kolotoč a samozřejmě i cvičebních prvků. Na své si přijdou všechny věkové kategorie. K odpočinku slouží dostatečné množství laviček. 

Hřiště v Lesoparku Litavka 

Najdete zde i Agility park pro psy, jedná se o původní výběh, který byl upraven a doplněn o zvířecí překážky.