Areál Nového rybníka

Přidat do plánovače +

Areál Nový rybník tvoří významné sportovně, rekreační a společenské zázemí města.

Podrobnosti

Provozní doba Rákosníčkovo hřiště:


1.5.-30.9. 8.00-21.00 h
1.10.-30.4. 9.00-19.00 h

Kontakty


Vedoucí střediska Nový rybník
Petr Trojan


trojan@pb.cz
+420 601 126 006
www.szm.pb.cz

Informace

Nejbližší MHD zastávka


Příbram sídliště

Nejbližší občerstvení


SeZaM bistro Nový Rybník

Před několika lety byl rybník odbahněn, byly opraveny hráze, břehy, přítok, vybudovaná mola, zpevněn a upraven byl také ostrůvek s altánkem a bránou lásky. Vznikla zde písečná pláž se slunečníky, nechybí mola, posezení, dětské vodní hřiště, volnočasové hřiště, nafukovací trampolíny, minizoologické zahrady, hobití domky. V rámci vodní plochy vzniklo litorální pásmo, které do budoucna skýtá možnosti pro čistější vodu v samotném rybníku. 

V letním období je v provozu minikemp s dřevěnými chatkami nebo plochami pro stanování a občerstvení s možností posezení. Hezký večer můžete prožít např. i v místním letním kině.

V létě se zde pořádají animační programy, které probíhají každé odpoledne kromě neděle. Program tvoří bojovky, tvořivé dílničky a hry. Velmi oblíbené jsou také pravidelné středeční minidisco. 

K dispozici je půjčovna sportovního vybavení, hygienické zázemí, skatepark, občerstvení s posezením, inline dráha, adventure golf a parkourové hřiště. 

V zimním období je možné navštívit saunu.

Adventure golf

Areál minigolfu byl celý zrekonstruován, nyní zde máme nový adventure golf. Provoz byl zahájen 1. 6. 2019.

Skatepark

Rákosníčkovo hřiště

Dětské hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka se nachází v areálu Nového rybníka. Nabízí dětem k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, kolotoč a různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje domeček a oplocené hřiště, které poskytne dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky. Rákosníčkovo hřiště je určeno zejména dětem předškolního věku.