Za památkami

Přidat do plánovače +

Nechce se vám sedět doma a necítíte se na sportovní výkony? Nevadí! V okolí Příbrami se skrývá několik zámků a památníků, které vám svou krásou učarují a budete se k nim chtít vrátit.

Zámek Březnice

Za nejstarší dochovanou renesanční zámeckou knihovnou se můžete vydat do Březnice. A po prohlídce zámku se třeba zastavit v bylinkové zahradě nebo si odpočinout v anglickém parku. 

DF0004375uo - BREZNICE©Cap

Zámek Dobříš

„České Versailles”. I tak se přezdívá dobříšskému zámku. V zrcadlovém sále a francouzském parku se bude nejedna malá holčička cítit jako princezna. 

  Zámek Dobříš

Zámek Mníšek pod Brdy

Zajímá vás první republika a její kouzlo? Tak to je zámek v Mníšku pod Brdy skvělým nápadem na odpolední výlet. A pokud budete pozorní, dozvíte se proč má zámek jenom tři věže. A jestli vám zbydou síly, můžete se vydat nad Mníšek ke kostelíku svaté Máří Magdalény. 

Mníšek pod Brdy

Zámek Hořovice

Na chodbách raně barokního zámku v Hořovicích si budete připadat jako v dobách Marie Terezie. A po některé z prohlídek se můžete ztratit v nádherných zámeckých zahradách. 

04Horovice - uo@Capkova  

Památník Karla Čapka

Letní sídlo jednoho z velikánů české literatury můžete navštívit ve Strži nedaleko Dobříše. Podbrdská krajina byla Karlu Čapkovi velkou inspirací a na Strž se se svou manželkou vracel velmi rád. 

Památník Karla Čapka

Památník Antonína Dvořáka

Měsíčku na nebi hlubokém… K napsání opery o krásné vodní víle Rusalce inspirovala Antonína Dvořáka příroda v okolí Vysoké u Příbrami. Vydejte se k Rusalčinu jezírku a kdo ví, třeba i vás inspiruje k napsání opery. 

7442