Hurá na Novák, za adrenalinem na Ryneček

Prázdniny, voda, sluníčko, pláž, opalování, zábava. To vše a samozřejmě tropické počasí láká návštěvníky do areálu příbramského Nového rybníka. Znovuzrozený Novák láká nejen dospělé, ale zejména jejich děti. Přesně takový prostor, příjemně a citlivě zařízený, tady mnoho let chyběl. Voda už nám konečně natekla, takže koupačka je skvělá, děti mají nové vodní hřiště, písečnou pláž a slunečníky. Úplnou novinkou je malá pirátská loď uprostř...ed písečné pláže. Ty nejmenší děti s ní jistě zažijí mnoho legrace. Přes léto je to složitější s hlídáním, takže mnoho maminek, ale i tatínků a dědečků s babičkami s dětmi zůstává ve městě. Areál Nového rybníka se tak stává pro volnočasové aktivity malých i velkých úžasným místem k aktivitám, ale i k odpočinku. Velmi příjemné je také to, že mezi návštěvníky nejsou jenom obyvatelé Příbrami, ale rovněž přespolní.

Pokud návštěvníci se svými dětmi zatouží po něčem více adrenalinovém, přejdou si jenom kousek dál, po trase Zelené páteře, na Ryneček. Od soboty je tam zprovozněné hřiště s lanovými herními prvky. Dopoledne tam bývá i příjemný stín, takže je možné trávit volný čas venku i v těchto vedrech.

Z hlediska zlepšení možností aktivního trávení volného času v našem městě je v běhu několik dalších věcí. Zrovna na Nováku je v přípravě výstavba menšího workoutového hřiště s jednoduchými cvičebními prvky k protahování a posilování, v místě betonové plochy, kde byly v minulosti sprchy, by měl vyrůst jednorázový gril se slunečníky, v prostoru Nováku je také v plánu vybudování dřevěného plata na opalování - s možností sprchy a vodního osvěžovače, počítá se také s dřevěnými přírodními prvky pro děti – např. nízká dřevěná kladina, žebřík mezi stromy atd., přibudou také další odpadkové koše a lavičky. A pár dalších věcí, ale ty jsou prozatím ve fázi překvapení.

Na podzim se začne s výstavbou nové restaurace, nových sprch a WC a začít stavět by se měla i in-line dráha vedoucí zvenku kolem Nováku a Fialáku. Navrhovaná in-line dráha nevede pouze po pozemcích města, probíhají proto poměrně složitá jednání a vyjednávání, tak nám držte palce. Za všechny na radnici vám přeji hezké léto v Příbrami.

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí radnice

Další články:

Infocentrum

INFORMAČNÍ CENTRUM

Infocentrum Městského úřadu Příbram
Zámeček-Ernestinum, Tyršova 106, Příbram

telefon: 318 402 381
bezplatná linka: 800 555 600

e-mail: info@pribram.eu 

Infocentrum otevřeno denně:
červen - září 10.00-17.00 h
říjen - květen 10.00-16.00 h
(kromě 24. – 26.12. a 1.1.)

  •  V současné době z důvodu mimořádných vládních opatření je INFOCENTRUM otevřeno v  pondělí od  08:00 do 13:00 a  ve středu od 12:00 do 17:00 hodin do odvolání 

 

Videogalerie

video
více videí

Fotogalerie

více fotek