Galerie Františka Drtikola

Galerie, která je umístěna v historické budově příbramského Zámečku – Ernestina, provozuje výstavy výtvarného umění a pořádá koncerty a přednášky.

Podrobnosti

Otevírací doba


Denně kromě pondělí od 9 do 17 h
24.12. od 9 do 12 h
31.12. zavřeno
1. 1. od 13 do 17 h

Kontakty


Galerie Františka Drtikola,
příspěvková organizace města Příbram
Zámeček - Ernestinum
Tyršova 106, 261 01 Příbram 1
ředitel galerie: BcA. Jan Freiberg

galerie@pb.cz
771 122 581
www.galerie-drtikol.com
Mobil pokladna: 739 983 876

Informace

Nejbližší MHD zastávka


Nemocnice
Jiráskovy sady

Nejbližší občerstvení


Plzeňka Zlatý Soudek
Restaurace V Tržnici

Ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým muzeem v Praze zde byla otevřena stálá expozice, která je věnována jednomu z nejslavnějších příbramských rodáků – světově uznávanému fotografovi Františku Drtikolovi (1883 Příbram – 1961 Praha).

Jediná galerie v ČR se stálou prezentací virtuální reality. Funkční měkká socha od Vojtěcha Rady slouží jako herna pro prezentaci virtuální reality v současném vizuálním umění, funguje rovněž jako autonomní dílo. Rada jako architekt zkombinoval princip arény s měkkým útulným pokojíkem. Jako sochař reaguje na poptávku zadavatele - vytvořit nepřehlédnutelný symbolický objekt pro prezentaci nového média, s ironií sobě vlastní - v podobě barevného dortu. Uvnitř Měkké arény se nachází VR zařízení s nabídkou českých i zahraničních děl ve virtuální realitě. Například díla od malířů Josefa Bolfa (ve spolupráci s Vojtěchem Radou) VR dílo Spannungsbogen nebo The Next Song od Daniela Vlčka (opět s Vojtěchem Radou).