Rozhledna Milada

Vzdálenost z Příbrami:  27 km  | GPS:     49.6067981N, 14.1985283E

 

Rozhlednu Miladu najdete na vrchu Krchov nad Orlickou přehradou s výhledem na Orlík, Kamýk, vltavskou podkovu a při dobré viditelnosti i na Šumavu.

Rozhledna je postavena na krásném místě nad podkovou řeky Vltavy, na jejím pravém břehu, hned pod Orlickou přehradou.

Za dobré viditelnosti je možné dohlédnout jihozápadním směrem až na Šumavu, kde lze rozeznat množství vrcholů jako Boubín, Libín, Poledník nebo třeba Kleť. Nejblíže v dosahu je možné vidět poutní Kostel Maková u Smolotel. Rozhledna sama je z okolí nejlépe viditelná z Krásné Hory nad Vltavou, Kamýku nad Vltavou, ale i z odbočky ze Strakonické silnice směrem na přehradu Orlík, z její dlouhé rovné části.

Byla postavena v letech 2014–2017 svépomocí a výhradně ze soukromých prostředků bez čerpání dotací. Jako stavební materiál byly použity smrkové a modřínové hranoly 22 x 22 cm, kovové nerezově upravené spojovací prvky a schodiště. Má celkem 9 poschodí a celkovou výšku 29,70 m. Na kopci Krchov 489 n.m. byla kdysi postavena rampa používaná při severním větru rogalisty a piloty paraglidů.

Pod kopcem se nachází bývalá plavecká hospoda Šefrovna a na protější straně řeky Vltavy, na jejím levém břehu, osada Žebrakov. Pod ní je vidět přehrada Kamýk nad Vltavou. Další dominantou jsou Zduchovické skály směrem na sever a vyhlídka Altán, hojně využívaná turisty od Kamýku nad Vltavou. Rozhledna se nachází na červené turistické značce a v blízkosti křižovatky červené s modrou. 

Rozhledna Milada byla pojmenována na počest maminky stavitele jejím jménem, otevřena byla v červenci 2017.

V nejbližším okolí provozuje obec Milešov nad Vltavou 3 největší kempy na Orlické přehradě, jedná se o kempy Trhovky, Bor a Popelíky. Přímo na Popelíkách je možné vystoupit z parníku, který vozí turisty na zámek Orlík a hrad Zvíkov, přístavní molo je necelý kilometr od rozhledny. Pro turisty je dosažitelná jak po silnici, pěšky po turistické značce, tak i po vodě během letních prázdnin. Pěší acyklisté se dostanou přímo k rozhledně, pro automobily je zřízeno parkoviště cca 200 metrů na úpatí kopce Krchov přímo na asfaltové příjezdové komunikaci z osady Hřebeny – Přední chlum. Z hráze Orlické přehrady je vzdálenost pěšky po modré značce 1,5 km, autem po asfaltové komunikaci 4 km.

V době kdy je rozhledna uzavřená, máte možnost si koupit turistickou známku v nedaleké obci Milešov nad Vltavou, celoročně na obecním úřadě na pobočce České pošty.

Jedná se o nádherné místo uprostřed velmi frekventované, a přitom úžasně skryté lokality středního Povltaví.

 

Bližší informace: http://www.vysokychlumec.eu

 

 

 

Rozhledna Milada

Vrch, Krchov, 262 56 Milešov

Telefon: +420 602 210 715
E-mail: info@rozhlednamilada.cz       

 

Otevírací doba:

  • duben - červen:  o víkendech a svátcích od 10 do 18 hodin
  • červenec - srpen: otevřeno každý den od 10 do 19 hodin
  • září - říjen:  o víkendech a svátcích od 10 do 17 hodin

 

 Vstupné:

 

  • Jednotné 50 Kč

Parkování:

Veřejné parkoviště v Přední Chlum v Milešově (okres Příbram) - ZDARMA

 

 

 

 

Infocentrum

INFORMAČNÍ CENTRUM

Infocentrum Městského úřadu Příbram
Zámeček - Ernestinum, Tyršova 106, Příbram

telefon: 318 402 381
bezplatná linka: 800 555 600

e-mail: info@pribram.eu 

Infocentrum otevřeno denně:
červen - září 10.00-17.00 h
říjen - květen 10.00-16.00 h
(kromě 24. – 26.12. a 1.1.)

Videogalerie

video
více videí

Fotogalerie

více fotek