Z Příbrami na Pilský rybník

 

Délka: 6,5 km

Typ: pro pěší

Náročnost: **

 

Z Orlova (místní část Příbrami, MHD) vyrazíme podél okraje lesa jižním směrem kolem malé rozhledny, ze které je dobře vidět město Příbram se Svatou Horou, po Slaninské lesní cestě směrem k hájovně U Slaniny. Zde se můžeme zastavit u malé obory s jelení zvěří. Po pěkné lesní asfaltce dorazíme k Pilskému rybníku, jenž je třetí největší vodní plochou v Brdech.

 

Pilský rybník (původně zvaný Sofiin) byl budován v letech 1849–1853, a to původně jako zásobárna vody, potřebná pro příbramské doly a hutě. Voda k nim byla vedena pomocí ojedinělého vodního díla, takzvaných struh. Nyní nádrž představuje největší rezervoár pitné vody pro Příbram a okolí. Od hráze je přes vodu vidět jedna z brdských osmistovek Brdce (839 m).

 

Od Pilské nádrže se vydáme směrem k Obecnici, na vrcholu stoupání však odbočíme vpravo na lesní cestu Třemošenskou. Touto cestou vedoucí kolem Malé Ohrádky (734 m) a Ohrádky (747 m) dospějeme k rozcestí Nad Slaninou, odkud sejdeme k lesní křižovatce Pod Třemošnou, z níž klesáme zpět k Orlovu.

 

Zajímavosti na trase

Orlov, památný strom buk lesní s obvodem 338 cm * Pilská vodárenská nádrž, třetí největší vodní plocha v Brdech * přes rybník pohled na jednu z brdských osmistovek Brdce (839 m)

Mapu celé trasy najdete zde...

Infocentrum

Informační centrum

Infocentrum Městského úřadu Příbram
Zámeček - Ernestinum, Tyršova 106, Příbram

telefon: 318 402 381
bezplatná linka: 800 555 600

e-mail: info@pribram.eu 

otevřeno denně 10 - 16 hodin
(kromě 24., 25. a 26. 12., 1. 1.)

Videogalerie

video
více videí

Fotogalerie

více fotek